Haluze


Počet vtipov v tejto kategórii: 777Strana 64 z 156

Bohatier Iľja Muromec platonicky miluje Krásnu Vasilisu a chcel by získať jej srdce, lenže nevie, ako na to. Preto sa rozhodol, že sa poradí s Trojhlavým drakom. Príde za drakom a hovorí:
- Chcel by som získať Krásnu Vasilisu, ale neviem, ako na to. Ty máš tri hlavy a tri hlavy sú viac ako jedna. Poraď mi, ako ju môžem získať.
- Jednoducho. Zoberieš kijak, trepneš ju po hlave a je tvoja.
- Ale ja myslím ináč. Ja by som s ňou chcel žiť.
- Tak to ti naozaj neviem poradiť, ale choď za mojim starším bratom šesťhlavým drakom, ktorý býva za tromi horami, tromi jazerami a tromi lúkami a ten ti určite poradí.
A tak sa Iľja vybral na cestu. Keď prešiel cez tri hory, tri jazerá a tri lúky prišiel k jaskyni, kde býval Šesťhlavý drak. Zavolal ho von a hovorí:
- Drak, ty si taký múdry a vzdelaný, máš šesť hláv, prosím ťa, poraď mi. Chcel by som získať krásnu Vasilisu, ale neviem ako.
- To je jasné. Vezmeš kijak, trepneš ju po hlave a je tvoja.
- Nie, nie, ja ju milujem a chcel by som s ňou žiť.
- Tak to ti neviem poradiť, ale choď za mojim najstarším bratom Ďeväťhlavým drakom, ktorý býva za tromi horami, tromi jazerami a tromi lúkami a ten je z nás najmúdrejší, ten ti určite bude vedieť poradiť.
A tak sa Ilja opäť vybral na dlhú cestu. Prešiel ďalšie tri hory, tri jazerá a tri lúky až prišiel pred obrovskú jaskyňu, v ktorej býval Ďeväťhlavý drak. Zavolal ho vonu a hovorí:
- Ďeväťhlavý drak, mám jeden problém a tvoji mladší bratia mi nevedeli poradiť, a tak ma poslali za tebou, že vraj ty si najmúdrejší zo všetkých drakov. Chcel by som získať krásnu Vasilisu, ale neviem ako. Poraď mi, prosím ťa.
- To je jednoduché. Vezmeš kijak, trepneš ju ním po hlave a je tvoja.
- Ale ja som myslel získať ju tak, aby ma milovala, myslel som získať jej srdce a žiť s ňou.
- Tak v tom ti neviem poradiť ani ja, ale choď za našou matkou Starou ježibabou, ktorá býva za šiestimi horami, šiestimi jazerami a šiestimi lúkami v domčeku na stračej nožke. Ona je vševedúca a určite ti poradí.
Tak sa zúfalý Ilja vybral opäť na dlhú cestu prešiel šesť hôr, šesť jazier a šesť lúk, keď prišiel k domčeku na stračej nožke. Zavolal Starú ježibabu a hovorí:
- Ježibaba, ty si vraj vševedúca, posielajú ma za tebou tvoji synovia. Mám jeden problém, s ktorým si neviem rady: Chcel by som získať krásnu Vasilisu, ale neviem ako. Poraď mi.
- Synak, dám ti toto semienko. Musíš s ním prejsť dvanásť hôr, dvanásť jazier a dvanásť lúk až prídeš do svojho rodného kraja. Tam ho zasadíš do rodnej zeme a budeš sa oň starať. Po čase z neho vyrastie nádherný kvet s prenikavou vôňou. Odtŕhneš ho a musíš sa s ním nepozorovane dostať do komnaty krásnej Vasilisi. Keď tam budeš, položíš ho pod jej posteľ, skryješ sa za záves a budeš čakať. Keď príde krásna Vasilisa a uloží sa spať, bude sa prehadzovať z boka na bok a nebude môcť zaspať kôli tej prenikavej vôni. Vstane a začne hľadať po celej komnate, čo to tak krásne a prenikavo môže voňať. Keď to nikde nebude vedieť nájsť, pozrie sa aj pod posteľ a keď sa zohne, ty vyskočíš spoza závesu, vezmeš kijak, trepneš ju ním po hlave a je tvoja...
7475
Do domu troch trpaslíkov príde Snehulienka. V prvej miestnosti vidí 3 stoličky a stôl na ktorom sú 3 polievky. Ochutná prvú, je príliš slaná. Ochutná druhú, je málo slaná. Ochutná tretiu, je akurát, tak ju zje.
Vojde do druhej miestnosti a tam zasa 3 stoličky a na stole 3 kuriatka. Ochutna prvé, prepečené. Ochutná druhé, nedopečené. Ochutná tretie, akurát, tak ho zje.
V ďalšej miestnosti sú 3 postele. Ľahne si do prvej, príliš malá, ľahne do druhej, príliš veľká, ľahne do tretej, je akurát, tak a zaspí.
Prídu domov trpaslíci:
- Niekto mi ochutal polievku!
- Aj mne niekto ochutnal polievku!
- Mne niekto zjedol celú!
Tak isto aj s kuraťom. Potom prišli do spálne:
- Mne niekto spal v posteli!
- Aj mne niekto spal v posteli!
- Chlapi, serme na to... zhasnime svetlo a poďme spať!
7474
Počas návštevy v blázinci sa pýta návštevník riaditeľa, podľa akých kritérií bude rozhodnuté, či niekto bude zatvorený alebo nie. Riaditeľ vysvetľuje:
- No, my napustíme vaňu vodou, dáme kandidátovi lyžičku, hrnček a vedro a poprosíme ho, aby vaňu vyprázdnil.
Návštevník hovorí:
- Aha, rozumiem, normálny človek vezme vedro, aby to išlo rýchlejšie, že?
Riaditeľ:
- Nie, normálny človek vytiahne zátku... Chcete izbu s balkónom alebo bez?
7432
Sedia dvaja blázni v izbe a jeden hovorí:
- Ja som Mojžiš a Pán Boh mi dal desať božích prikázaní!
A druhý mu na to:
- To som musel byť fakt dosť opitý, keď som ich dal práve tebe...
7431
Dvaja blázni na nemocničnej izbe. Jeden z nich niečo prikrýva rukami a pýta sa druhého:
- Hádaj, čo tam mám!
- Mrakodrap!
- Ja sa nehrám... Ty si sa pozeral!
7430

« predchádzajúca strana    nasledujúca strana »